Правила безпеки, яких варто дотримуватися під час війни

З початку агресивного вторгнення росії на територію України пройшло досить часу для того, щоб кожен наш громадянин встиг ознайомитися з основними правилами безпеки, яких варто дотримуватися під час війни. Дехто на основі особистих знань та життєвого досвіду на рівні підсвідомості зафіксував алгоритм правильних дій під час виникнення загрозливих для життя обставин. Дехто ретельно вивчив рекомендації з інструкцій ДСНС України, щоб надалі керуватися ними в організації колективної або особистої системи безпеки життєдіяльності. Головне, що вся країна, кожен мешканець її сіл та міст розуміють, як необхідно діяти та жити в умовах активних бойових дій чи потенційних загроз.

Дозволимо собі зайвий раз нагадати про те, які теми завжди були актуальними темами оформлення інформаційних куточків безпеки в навчальних закладах й держустановах, на підприємствах та в торговельних центрах, в коридорах й кабінетах територіальних громад. Це плани евакуації та інструкції з правил безпеки під час можливих катастроф та стихійних лих. Війна окрім загроз військового характеру несе з собою багато інших потенційних загроз життям людей. Саме тому в наш неспокійний час не слід забувати про усі можливі небезпечні фактори та вплив таких факторів на людей.

Що ж важливо пам’ятати цивільним особам та як правильно діяти в умовах війни? Рекомендацій багато, спробуємо перерахувати основні з них:

— зберігати спокій — він є запорукою прийняття правильних рішень;

— під час обстрілів ховатися у сховища та укриття, на відкритій місцевості рятуватись, лягаючи в канави, окопи, заглиблення головою в протилежний від вибухів бік, голову слід прикривати руками або підхожими предметами;

— не розголошувати особисту інформацію малознайомим людям;

— вивчити карту найближчих бомбосховищ;

— завжди носити з собою документи, що посвідчують особу;

— уникати місць масового перебування людей;

— повідомляти відповідні служби про підозрілих людей та вибухонебезпечні предмети;

— вивчити правила надання першої невідкладної допомоги та алгоритм дій у разі ураження хімічною зброєю;

— під час евакуації з приміщень дотримуватися правила правої руки та допомагати тим, хто цього потребує;

— за можливості з’ясовувати та фіксувати обставини надзвичайних подій та протиправних дій окремих осіб;

— без необхідності не залишати місця проживання, роботи чи сховища у місцях активних бойових дій; — вірити в Україну, ЗСУ та те, що ми переможемо у цьому протистоянні добра зі злом. Все буде Україна!

stend
Коментарів немає
Категорії:
Новини
Відгуки
Поки немає жодного відгуку.
Написати відгук
Ваш відгук
Ім'я
Email
Всі результати пошуку